AMA65DR3-190034Y
Mfr.Part #
AMA65DR3-190034Y
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 65W
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Power (Watts) :
65 W
Size / Dimension :
4.70" L x 2.07" W x 1.28" H (119.5mm x 52.5mm x 32.5mm)
Current - Output (Max) :
3.42A
Output Connector :
Barrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Output :
19V
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Standard Number :
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Region Utilized :
International
Series :
AMA65D-Y
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C