AMA65DR2L-190034Y
Mfr.Part #
AMA65DR2L-190034Y
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 65W
Efficiency :
Level VI
Series :
AMA65D-Y
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Size / Dimension :
4.70" L x 2.07" W x 1.28" H (119.5mm x 52.5mm x 32.5mm)
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Region Utilized :
International
Polarization :
Positive Center
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Input Connector :
IEC 320-C14
Applications :
ITE (Commercial)
Standard Number :
Form :
Desktop (Class I)
Product Status :
Active
Power (Watts) :
65 W
Voltage - Output :
19V
Current - Output (Max) :
3.42A
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC