AMA65DR1-190034Y
Mfr.Part #
AMA65DR1-190034Y
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 65W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Positive Center
Base Product Number :
AMA65
Voltage - Output :
19V
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Size / Dimension :
4.70" L x 2.07" W x 1.28" H (119.5mm x 52.5mm x 32.5mm)
Efficiency :
Level VI
Current - Output (Max) :
3.42A
Region Utilized :
International
No Load Power Consumption :
210mW (Max)