AMA65DK2-120054Y
Mfr.Part #
AMA65DK2-120054Y
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 65W
Stock
21
In Stock :
21
Form :
Desktop (Class I)
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Current - Output (Max) :
5.4A
Product Status :
Active
Base Product Number :
AMA65
Region Utilized :
International
Input Connector :
IEC 320-C14
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Approval Agency :
CE, UL
Voltage - Output :
12V
Power (Watts) :
65 W
Size / Dimension :
4.70" L x 2.07" W x 1.28" H (119.5mm x 52.5mm x 32.5mm)
Output Connector :
Barrel Plug Locking, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm