AMA65BR5L-240200Y
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMA65BR5L-240200Y
Manufacturer
Aimtec
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 48W
Manufacturer :
Aimtec
Product Category :
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Current - Output (Max) :
2A
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Standard Number :
Size / Dimension :
Series :
AMA65-Y
Applications :
ITE (Commercial)
Input Type :
Fixed Blade
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Base Product Number :
AMA65
Power (Watts) :
48 W
Form :
Wall Mount (Class II)
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Polarization :
Positive Center
Input Connector :
Region Utilized :
United Kingdom
Package :
Box
Weight :
0.661 lb (300.00 g)
Product Status :
Active
Voltage - Output :
24V