AMA65BR4-190342Y
Mfr.Part #
AMA65BR4-190342Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 19V 65W
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Current - Output (Max) :
3.42A
Approval Agency :
CE, UL
Product Status :
Active
Voltage - Output :
19V
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Input Connector :
Form :
Wall Mount (Class II)
Series :
AMA65-Y
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Power (Watts) :
65 W
Size / Dimension :
Weight :
0.661 lb (300.00 g)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm