AMA65BR3-120500Y
Mfr.Part #
AMA65BR3-120500Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 60W
Product Category :
Input Connector :
Power (Watts) :
60 W
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Form :
Wall Mount (Class II)
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Current - Output (Max) :
5A
Standard Number :
Region Utilized :
United Kingdom
Output Connector :
Barrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Input Type :
Fixed Blade
Size / Dimension :
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Series :
AMA65-Y
Voltage - Output :
12V