AMA65BR2L-190342Y
Mfr.Part #
AMA65BR2L-190342Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 19V 65W
CE, UL
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Product Status :
Active
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Base Product Number :
AMA65
Input Connector :
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Input Type :
Fixed Blade
Series :
AMA65-Y
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Region Utilized :
United Kingdom
Power (Watts) :
65 W
Form :
Wall Mount (Class II)
Voltage - Output :
19V
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Current - Output (Max) :
3.42A