AMA65BR2-240200Y
Mfr.Part #
AMA65BR2-240200Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 48W
Current - Output (Max) :
2A
Output Connector :
Barrel Plug, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
48 W
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Region Utilized :
United Kingdom
Standard Number :
Voltage - Output :
24V
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
No Load Power Consumption :
210mW (Max)