AMA65BR2-120500Y
Mfr.Part #
AMA65BR2-120500Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 60W
Region Utilized :
United Kingdom
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Standard Number :
Output Connector :
Barrel Plug, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Current - Output (Max) :
5A
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power (Watts) :
60 W
Cord Length :
60.2" (1.50m)
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Voltage - Output :
12V