AMA65BR1L-120500Y
Mfr.Part #
AMA65BR1L-120500Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 60W
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 9.5mm
Current - Output (Max) :
5A
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Region Utilized :
United Kingdom
Voltage - Output :
12V
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Power (Watts) :
60 W