AMA65BK2-240200Y
Mfr.Part #
AMA65BK2-240200Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 48W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Power (Watts) :
48 W
Region Utilized :
United Kingdom
Current - Output (Max) :
2A
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Fixed Blade
Weight :
0.661 lb (300.00 g)
Output Connector :
Barrel Plug Locking, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Output :
24V
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C