AMA65AR5-190342Y
Mfr.Part #
AMA65AR5-190342Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 19V 65W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
19V
Region Utilized :
Australia
Current - Output (Max) :
3.42A
Cord Length :
60.2" (1.50m)
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power (Watts) :
65 W
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm