AMA65AR3-190342Y
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AMA65AR3-190342Y
Manufacturer
Aimtec
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 19V 65W
Manufacturer :
Aimtec
Product Category :
Base Product Number :
AMA65
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Approval Agency :
CE, UL
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Applications :
ITE (Commercial)
Package :
Box
Voltage - Output :
19V
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Product Status :
Active
Polarization :
Positive Center
Region Utilized :
Australia
Input Type :
Fixed Blade
Form :
Wall Mount (Class II)
Current - Output (Max) :
3.42A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Series :
AMA65-Y
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Size / Dimension :
Power (Watts) :
65 W
Output Connector :
Barrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm