AMA40ER2L-120033Y
Mfr.Part #
AMA40ER2L-120033Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 40W
Product Category :
Series :
AMA40-Y
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Current - Output (Max) :
3.34A
Size / Dimension :
3.23" L x 1.36" W x 3.53" H (82.0mm x 34.5mm x 89.6mm)
Region Utilized :
Europe
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Input Type :
Fixed Blade
Standard Number :
Form :
Wall Mount (Class II)
Power (Watts) :
40 W
Polarization :
Positive Center
Voltage - Output :
12V
Applications :
ITE (Commercial)
Package :
Box
Input Connector :
CEE 7/16
Cord Length :
60.2" (1.50m)
Product Status :
Active
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C