AL5809-120QP1-7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AL5809-120QP1-7
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
POWERDI®123
Datasheet
Download
Description
IC LED DRVR LIN PWM 120MA PDI123
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
LED Drivers
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dimming :
PWM
Published :
Type :
Linear
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Max Supply Voltage :
60V
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Number of Outputs :
1
Applications :
Automotive
Package / Case :
POWERDI®123
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Current - Output / Channel :
120mA