AI-000404-24-2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AI-000404-24-2
Manufacturer
Mueller Electric Co.
Description
TEST LEAD BANANA TO BANANA 24"
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Mueller Electric Co.
Product Category :
Material - Insulation :
Silicone
Current Rating :
20A
Series :
AI
Type :
Patch Cord
Wire Gauge :
18 AWG
Contents :
1 Lead, Red
Factory Lead Time :
3 Weeks
Connector Type B :
PLUG
1st Connector :
Banana Plug, Single, Stackable, Sheathed
Current Rating (Amps) :
20A
Published :
2015
Configuration :
Banana to Banana
Wire/Cable Gauge :
18 AWG
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Cable Length :
24.0 609.60mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Stacking Method :
Front Stacking (Both Connectors)
Connector Type A :
PLUG
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Voltage - Rated DC :
1kV