AG10JR42E
Mfr.Part #
AG10JR42E
Description
RES 0.42 OHM 5% 10W AXIAL
Stock
11
In Stock :
11
Resistance :
420 mOhms
Tolerance :
±5%
Height - Seated (Max) :
Power (Watts) :
10W
Size / Dimension :
0.343" Dia x 0.937" L (8.70mm x 23.80mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Datasheets
AG10JR42E
420 mOhms, 10W, -,