AG10J8R2E
Mfr.Part #
AG10J8R2E
Description
RES 8.2 OHM 5% 10W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
10W
Composition :
Size / Dimension :
0.343" Dia x 0.937" L (8.70mm x 23.80mm)
Tolerance :
±5%
Resistance :
8.2 Ohms
Datasheets
AG10J8R2E
8.2 Ohms, 10W, -,