AG10J220E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AG10J220E
Manufacturer
Ohmite
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 220 OHM 5% 10W AXIAL
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Through Hole Resistors
Package :
Bulk
Product Status :
Active
Series :
Ag
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Features :
Non-Magnetic
Supplier Device Package :
Axial
Size / Dimension :
0.343" Dia x 0.937" L (8.70mm x 23.80mm)
Power (Watts) :
10W
Height - Seated (Max) :
Tolerance :
±5%
Failure Rate :
Resistance :
220 Ohms
Operating Temperature :
Composition :
Package / Case :
Number of Terminations :
2
Datasheets
AG10J220E
220 Ohms, 10W, -,