AF2010JK-0791RL
Mfr.Part #
AF2010JK-0791RL
Description
RES SMD 91 OHM 5% 3/4W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Anti-Sulfur, Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
750mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Resistance :
91Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Tolerance :
±5%
Published :
Datasheets
AF2010JK-0791RL
YAGEO AF2010JK-0791RL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 91Ohm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C