AF2010JK-0791KL
Mfr.Part #
AF2010JK-0791KL
Description
RES SMD 91K OHM 5% 3/4W 2010
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
91kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Max Power Dissipation :
750mW