AF2010JK-07910KL
Mfr.Part #
AF2010JK-07910KL
Description
RES SMD 910K OHM 5% 3/4W 2010
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
910kOhm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Max Power Dissipation :
750mW
Series :
AF
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Datasheets
AF2010JK-07910KL
YAGEO AF2010JK-07910KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 910kOhm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C