AF2010JK-0782RL
Mfr.Part #
AF2010JK-0782RL
Description
RES SMD 82 OHM 5% 3/4W 2010
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Resistance :
82Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
AF
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
750mW
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Published :
Datasheets
AF2010JK-0782RL
YAGEO AF2010JK-0782RL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 82Ohm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C