AF2010JK-07360RL
Mfr.Part #
AF2010JK-07360RL
Description
RES SMD 360 OHM 5% 3/4W 2010
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Max Power Dissipation :
750mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
360Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
WRAPAROUND
Datasheets
AF2010JK-07360RL
YAGEO AF2010JK-07360RL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 360Ohm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C