AF2010JK-071M2L
Mfr.Part #
AF2010JK-071M2L
Description
RES SMD 1.2M OHM 5% 3/4W 2010
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Max Power Dissipation :
750mW
Resistance :
1.2mOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Tolerance :
±5%
Datasheets
AF2010JK-071M2L
YAGEO AF2010JK-071M2L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 1.2MOhm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C