AF1210JR-077M5L
Mfr.Part #
AF1210JR-077M5L
Description
RES SMD 7.5M OHM 5% 1/2W 1210
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
7.5mOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Published :
Datasheets
AF1210JR-077M5L
YAGEO AF1210JR-077M5L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 7.5MOhm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C