AF1210JR-07680RL
Mfr.Part #
AF1210JR-07680RL
Description
RES SMD 680 OHM 5% 1/2W 1210
Resistance :
680Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
AF1210JR-07680RL
YAGEO AF1210JR-07680RL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 680Ohm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C