AF1210JR-0733KL
Mfr.Part #
AF1210JR-0733KL
Description
RES SMD 33K OHM 5% 1/2W 1210
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
33kOhm
Datasheets
AF1210JR-0733KL
YAGEO AF1210JR-0733KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 33kOhm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C