AF1210JR-07110KL
Mfr.Part #
AF1210JR-07110KL
Description
RES SMD 110K OHM 5% 1/2W 1210
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
110kOhm
609.6μm
Datasheets
AF1210JR-07110KL
YAGEO AF1210JR-07110KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 110kOhm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C