AF1210FR-078K87L
Mfr.Part #
AF1210FR-078K87L
Description
RES SMD 8.87K OHM 1% 1/2W 1210
Resistance :
8.87kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
AF1210FR-078K87L
YAGEO AF1210FR-078K87L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 8.87kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C