AF1210FR-07604KL
Mfr.Part #
AF1210FR-07604KL
Description
RES SMD 604K OHM 1% 1/2W 1210
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
604kOhm
Max Power Dissipation :
500mW
yes
Datasheets
AF1210FR-07604KL
YAGEO AF1210FR-07604KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 604kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C