AF1210FR-07432RL
Mfr.Part #
AF1210FR-07432RL
Description
RES SMD 432 OHM 1% 1/2W 1210
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
33 Weeks
Feature :
Anti-Sulfur, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
432Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Max Power Dissipation :
500mW