AF1210FR-072K43L
Mfr.Part #
AF1210FR-072K43L
Description
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/2W 1210
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.43kOhm
Factory Lead Time :
33 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Max Power Dissipation :
500mW
yes
Datasheets
AF1210FR-072K43L
YAGEO AF1210FR-072K43L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 2.43kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C