AF1210FR-07220KL
Mfr.Part #
AF1210FR-07220KL
Description
RES SMD 220K OHM 1% 1/2W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
220kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
ROHS3 Compliant
Datasheets
AF1210FR-07220KL
YAGEO AF1210FR-07220KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 220kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C