AF1210FR-07127KL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AF1210FR-07127KL
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 127K OHM 1% 1/2W 1210
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
127kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Construction :
RECTANGULAR
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
Anti-Sulfur, Moisture Resistant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
AF
Composition :
Thick Film
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
609.6μm
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
33 Weeks
Tolerance :
±1%
Published :
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~155°C