AF1206JR-071R2L
Mfr.Part #
AF1206JR-071R2L
Description
RES SMD 1.2 OHM 5% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
33 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
1.2Ohm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
LASER TRIMMABLE
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Datasheets
AF1206JR-071R2L
YAGEO AF1206JR-071R2L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 1.2Ohm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C