AF1206FR-072K49L
Mfr.Part #
AF1206FR-072K49L
Description
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/4W 1206
Resistance :
2.49kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
660.4μm
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
EAR99
Datasheets
AF1206FR-072K49L
YAGEO AF1206FR-072K49L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 2.49kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C