AF1206FR-072K2L
Mfr.Part #
AF1206FR-072K2L
Description
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/4W 1206
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
2.2kOhm
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C