AEE16-3662
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AEE16-3662
Manufacturer
Allied Components International
Description
3-phase 3.3V, 1.2A EE16 Trans.
Stock
6
In Stock :
6
Manufacturer :
Product Category :
Switching Converter, SMPS Transformers
Package :
Tray
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Primary :
Series :
Size / Dimension :
0.807" L x 0.710" W (20.50mm x 18.03mm)
Type :
Product Status :
Active
Voltage - Isolation :
3000VAC
Height - Seated (Max) :
0.630" (16.00mm)