AD8010AR
Mfr.Part #
AD8010AR
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description
IC OPAMP CFA 1 CIRCUIT 8SOIC
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Number of Circuits :
1
Slew Rate :
800V/µs
Current - Input Bias :
10μA
Qualification Status :
COMMERCIAL
JESD-609 Code :
e0
Mounting Type :
-6.3V
-3db Bandwidth :
230MHz
Current - Supply :
15.5mA
Terminal Finish :
TIN LEAD
JESD-30 Code :
R-PDSO-G8
Unity Gain BW-Nom :
90000 kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
No
Voltage - Input Offset :
5mV
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tube
Terminal Form :
Gull wing
Pin Count :
8
Supply Voltage Limit-Max :
6.3V
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Number of Terminations :
8
Supply Voltage :
5V
Neg Supply Voltage-Nom (Vsup) :
-5V
Reach Compliance Code :
Unknown
Surface Mount :
yes
Length :
4.9mm
Voltage - Supply, Single/Dual (±) :
9V~12V ±4.5V~6V
Current - Output / Channel :
200mA
Current Feedback
Datasheets
AD8010AR
Introducing Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps Analog Devices, Inc. AD8010AR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-40°C~85°C, Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Number of Terminations:8, AD8010AR pinout, AD8010AR datasheet PDF, AD8010AR amp .Beyond Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps Analog Devices, Inc. AD8010AR ,we also offer OP07CDR, TS321CX5 RFG, NE5532ADR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.