AD8010AR-REEL7
Mfr.Part #
AD8010AR-REEL7
Package / Case
SOIC N
Description
IC OPAMP CF 200MA LP 8SOIC
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Radiation Hardening :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Low-Offset :
No
Temperature Grade :
Industrial
Operating Supply Voltage :
5V
240
Wideband :
yes
Pin Count :
8
Number of Functions :
1
ECCN Code :
EAR99
Low-Bias :
Micropower :
Unity Gain BW-Nom :
90000 kHz
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Power :
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Supply Voltage :
5V
Architecture :
CURRENT-FEEDBACK
Width :
3.9mm
Supply Current-Max :
20mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Programmable Power :
Length :
4.9mm
Supply Voltage Limit-Max :
6.3V
Amplifier Type :
Operational Amplifier
Packing Method :
Tape and Reel
Package / Case :
SOIC N
Number of Terminations :
8
Slew Rate :
800 V/µs