AD8010AR-16-REEL7
Mfr.Part #
AD8010AR-16-REEL7
Package / Case
SOIC W
Description
IC OPAMP CF 200MA LP 16SOIC
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Wideband :
yes
Architecture :
240
Frequency Compensation :
-5V
Power :
No
Packing Method :
Tape and Reel
Micropower :
No
Number of Channels :
1
Supply Voltage Limit-Max :
6.3V
Power Supplies :
+-5V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Qualification Status :
Not Qualified
ECCN Code :
EAR99
Pin Count :
16
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Temperature Grade :
Industrial
Low-Offset :
Operating Temperature (Max) :
85°C
Amplifier Type :
Operational Amplifier
Number of Terminations :
16
Programmable Power :
Package / Case :
SOIC W
Width :
7.5mm
Terminal Form :
Gull wing
Low-Bias :
Height Seated (Max) :
2.65mm
Slew Rate :
800 V/µs
Supply Current-Max :
20mA
Reach Compliance Code :
not_compliant
Operating Temperature (Min) :
-40°C
54 dB
Number of Pins :
Unity Gain BW-Nom :
90000 kHz
Supply Voltage :
5V