AD8001AR-REEL
Mfr.Part #
AD8001AR-REEL
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description
IC OPAMP CFA 1 CIRCUIT 8SOIC
Power Supply Rejection Ratio (PSRR) :
50dB
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Quiescent Current :
5mA
Wideband :
yes
Operating Supply Current :
5mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Low-Offset :
No
Pin Count :
8
Gain Bandwidth Product :
795MHz
Radiation Hardening :
Bias Current-Max (IIB) @25C :
25μA
Supply Voltage Limit-Max :
6.3V
AD8001
Packing Method :
Tape and Reel
Slew Rate :
1200V/µs
Low-Bias :
Max Power Dissipation :
800mW
Peak Reflow Temperature (Cel) :
240
Power Supplies :
+-3/+-6V
Input Capacitance :
1.5pF
Dual Supply Voltage :
5V
Frequency Compensation :
Supply Voltage :
5V
Length :
4.9mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Supply Voltage :
9V
Number of Terminations :
8
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Programmable Power :
Output Current per Channel :
70mA
Surface Mount :
Input Voltage Noise Density :
2nV/sqrt Hz
-3db Bandwidth :
715MHz
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)