AC0201FR-07301RL
Mfr.Part #
AC0201FR-07301RL
Description
RES SMD 301 OHM 1% 1/20W 0201
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
301Ohm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
50mW
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Datasheets
AC0201FR-07301RL
YAGEO AC0201FR-07301RL
AC Series, Thick Film, 301Ohm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C