AC0201FR-07301KL
Mfr.Part #
AC0201FR-07301KL
Description
RES SMD 301K OHM 1% 1/20W 0201
Stock
300
In Stock :
300
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
301kOhm
Published :
2012
Max Power Dissipation :
50mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Datasheets
AC0201FR-07301KL
YAGEO AC0201FR-07301KL
AC Series, Thick Film, 301kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C