AC0201FR-07280KL
Mfr.Part #
AC0201FR-07280KL
Description
RES SMD 280K OHM 1% 1/20W 0201
Resistance :
280kOhm
Max Power Dissipation :
50mW
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Datasheets
AC0201FR-07280KL
YAGEO AC0201FR-07280KL
AC Series, Thick Film, 280kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C