AC0201FR-0713K7L
Mfr.Part #
AC0201FR-0713K7L
Description
RES SMD 13.7K OHM 1% 1/20W 0201
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Resistance :
13.7kOhm
Max Power Dissipation :
50mW
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Datasheets
AC0201FR-0713K7L
YAGEO AC0201FR-0713K7L
AC Series, Thick Film, 13.7kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C