AB-FD02408-19712-8A1
Mfr.Part #
AB-FD02408-19712-8A1
Description
IP68 LIGHT STRIP 24V RGBW 3000K
Stock
19
In Stock :
19
Product Category :
Feature :
IP68
Color :
Red, Green, Blue, White (RGBW)
Viewing Angle :
120°
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Test :
590mA Red 590mA Green 590mA Blue 590mA White
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height :
6.50mm
Configuration :
Linear Light Strip, Flexible
Lumens/Watt @ Current - Test :
6 lm/W Red 16 lm/W Green 4 lm/W Blue 24 lm/W White
CRI (Color Rendering Index) :
80
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
24V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Flux @ Current/Temperature - Test :
81lm Red 223lm Green 50lm Blue 334lm White
Size / Dimension :
5000.00mm Lx14.50mm W
Series :
AB-FD
Wavelength :
625nm Red 528nm Green 470nm Blue
American Bright AB-FD02408-19712-8A1
Manufacturer related products
    IC LED DRVR LIN PWM 150MA 6DFN
    IC LED DRIVER LINEAR 50MA 6DFN
    IC LED DRIVER LINEAR 100MA 6DFN
    IC LED DRIVER LINEAR 25MA 6DFN