AB-FA01206-19700-XA2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AB-FA01206-19700-XA2
Manufacturer
American Bright
Description
LED MOD RGB 5M PER REEL
Manufacturer :
American Bright
Product Category :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
5.00mLx8.00mm W
Current - Test :
660mA
Temperature - Test :
25°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
10.00mm
Type :
LED Module
Series :
AB-FA
Viewing Angle :
120°
Factory Lead Time :
10 Weeks
Configuration :
Linear Light Strip, Flexible
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
IP20
Lens Type :
Flat
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
12V
Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    IC LED DRVR LIN PWM 150MA 6DFN
    IC LED DRIVER LINEAR 50MA 6DFN
    IC LED DRIVER LINEAR 100MA 6DFN
    IC LED DRIVER LINEAR 25MA 6DFN